Nowy rozdział w projektowaniu aplikacji dla opakowań

To, że jakiś przedmiot nadaje się do recyklingu nie oznacza, że ​​zostanie on poddany recyklingowi. W Firmie  Scholle IPN myślimy kompleksowo o zrównoważonym rozwoju, co oznacza, że ​​bierzemy pod uwagę zarówno sposób wytwarzania produktu, oraz jak on będzie używany  i ostatecznie utylizowany przez konsumentów.

Nasza nowa linia korków/zatyczek zamykających na smyczy stanowi połączenie zrównoważonego projektowania. Zatyczki na smyczy są jednoczęściowymi elementami zaprojektowanymi w celu zapobiegania  powstawania  luźnych elementów i zaprojektowanych w taki sposób, aby zmniejszyć  zużycie surowców. Są zgodne z prawodawstwem UE, bezpieczne dla dzieci, zapewniają lepszą ergonomię, są do 50% lżejsze niż tradycyjne rozwiązania zamykające.

Nowy rozdział w projektowaniu zaworów dozujących

LinkCapScholle IPN zawsze był światowym liderem w projektowaniu  korków dozujących. „Zatyczki na smyczy“ to najnowszy dodatek do naszego portfolio innowacyjnych rozwiązań w zakresie opakowań elastycznych.

Gama produktów Scholle IPN „ LinkCap™” to nowa kategoria rozwoju, która odnosi się do globalnego dążenia do zrównoważonego rozwoju i jest bezpośrednią odpowiedzią za zapotrzebowanie klientów na tego typu rozwiązania , mówi Tony Bloedt, szef globalnego rozwoju  w Scholle IPN. „Poszliśmy o krok dalej, tworząc innowacyjne projekty, które umożliwiają redukcję materiału źródłowego w połączeniu z dodawaniem funkcji „zatyczek na smyczy “, które zmniejszają stopień zaśmiecania  oceanów”.

Nasadki /nakrętki zamykające łatwo się gubią. Utrata wieczka butelki nie tylko oznacza, że ​​wieczko zamykające korek dozujący nie zostanie poddane recyklingowi, ale może sprawić, że zawartość opakowania stanie się bezużyteczna lub niebezpieczna. Nasz zespół inżynierów, naukowców i projektantów chciał opracować rozwiązanie, które odnosiłoby się do zrównoważonego rozwoju w wielu aspektach, i wymyślił trzy rewolucyjne projekty, które dobrze pasują  dla każdego rodzaju torebek elastycznych:

Nasadka /zatyczka zatrzaskowa  typu Snap-On.

Nasza opatentowana konstrukcja nasadki zatrzaskowej jest łatwa w użyciu dla wszystkich grup wiekowych. Te nasadki zużywają mniej energii podczas produkcji, montażu i uszczelniania, niż tradycyjne zamknięcia. „Konstrukcja nasadek zatrzaskowych upraszcza produkcję rozwiązań nasadek /zatyczek na smyczy”, mówi Bloedt, „jednocześnie poprawiając komfort konsumentów dzięki łatwemu otwieraniu nasadek”. Nasadki Snap-On są idealne do jednorazowych saszetek przeznaczonych do bezpośredniego spożycia, takich jak przeciery owocowe dla dzieci, puddingi, płynne serki  homogenizowane.

Nasadka typu Flip-Top

Nasadka typu flip-top jest idealna do obsługi jedną ręką. Zgodny z naszymi maszynami do napełniania HFFS, flip-top to jednoczęściowa linka i nasadka ze zintegrowaną uszczelką zabezpieczającą przed otwarciem. Zatyczki typu flip-top świetnie nadają się do produktów takich jak woda, produkty spożywcze płynne, oleje spożywcze, olej silnikowy, sosy  i przyprawy, w których konsumenci mogą zobaczyć, że linka nie została naruszona, a jednocześnie nadal można łatwo otwierać i zamykać pokrywę.

Nasadka zakręcana

Nasze zakrętki są lekkie i zapewniają zmniejszenie ilości materiałów źródłowych do produkcji. Zawias na uwięzi oznacza, że ​​nasadka nie przerywa przepływu produktu, co ma kluczowe znaczenie w przypadku płynnych  produktów  takich jak  mydło do naczyń różnorodne płyny, oleje.

Spoglądając  dzisiaj i w przyszłość

Rozpoczęliśmy prace nad nasadkami/ nakrętkami na smyczy  w odpowiedzi na nowe przepisy UE nakazujące mocowanie wszystkich nakrętek do plastikowych butelek do  roku 2024. Regulacje te  były  zgodne z zaangażowaniem Scholle IPN na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nie chcieliśmy jednak  dodawać smyczy dla nakrętek/ zatyczek  jako następnego komponentu  wyprodukowanego oddzielnie  dla  istniejących elementów korka i nasadki zamykającej  nazywając to  nowym rozwiązaniem.

„Zwykłe dodanie funkcji wiązania do istniejących nakrętek pozwoliłoby osiągnąć ten cel, ale wymagałoby dodania plastiku” – mówi Bloedt. Firma „Scholle IPN skupiła się na stworzeniu nakrętek na uwięzi, które zmniejszyłyby całkowitą ilość zużytego plastiku”.

Odpowiedzieliśmy na regulacje  UE, projektując zamknięcia na uwięzi, które na wiele sposobów rozwiązały problemy związane ze zrównoważonym rozwojem:

Po pierwsze, upewniliśmy się, że zamknięcia  na uwięzi są mocne, aby zapobiec ich zgubieniu i przedostaniu się do ekosystemów takich jak oceany.

Po drugie, przetestowaliśmy ich niezawodność, aby upewnić się, że nie odkleją się podczas regularnego użytkowania.

Po trzecie, rozważyliśmy istniejące technologie i aplikacje. Zidentyfikowaliśmy sposoby na ograniczenie materiałów źródłowych przy zachowaniu zgodności z obecnymi formatami.

Aby osiągnąć te cele, nasz zespół musiał myśleć nieszablonowo. „Wprowadzenie nasadek na uwięzi w połączeniu z funkcjami zatrzaskowymi, które zwiększyły złożoność zasobów produkcyjnych komponentów”, podkreśla Bloedt. „Aby przezwyciężyć tę złożoność, w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów należało zastosować nowe materiały i technologie produkcyjne, takie jak  technologię “odpowiednio kontrolowanego chłodzenia”.

Kreatywne projektowanie i nowe technologie

Nasadka zatrzaskowa  typu Snap-On.

Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój oznacza, że ​​nigdy nie idziemy na łatwiznę. Proces opracowywania nowych nasadek na uwięzi, które były zarówno zgodne z przepisami UE, jak i zmniejszały nasz ślad węglowy, oznaczał miesiące pomysłów i testów. „Zespół inżynierów ds. wyposażenia Scholle IPN współpracował z klientami przy tworzeniu wielu wstępnych projektów” — opowiada Bloedt o procesie twórczym. „Dzięki wewnętrznym i zewnętrznym testom konsumenckim zidentyfikowano najkorzystniejsze projekty i wykorzystano je jako podstawę do opracowania produktów komercyjnych, które będą dostępne w rodzinie produktów LinkCap”.

Dzięki testom pojawiły się nowe pomysły i nieoczekiwane korzyści, a nasz zespół zidentyfikował przełomowe sposoby zmniejszenia naszej produkcji energii.

„Odciążenie elementów wyposażenia dzięki funkcji zatrzaskiwania nie tylko przyniosło ogromne oszczędności materiału źródłowego, ale także przyniosło realną wymierną redukcję zużycia energii w procesie produkcyjnym dzięki krótszym czasom cykli i mniejszej „energii chłodzenia”, mówi Bloedt, zastanawiając się nad niespodziankami, które  jego zespół natknął się na proces projektowania. Zobowiązując się do zaprojektowania prawdziwie ekologicznej  zamknięć na uwięzi, nasz zespół był w stanie wymyślić nowe i ekscytujące procesy, aby zmniejszyć ilość odpadów i znaleźć rozwiązania, które nie były od razu oczywiste.

Nasadki zamykające  na smyczy to triumf zrównoważonego projektowania. Ich konstrukcja to znacznie więcej, niż  to  wygląda  na pierwszy rzut  oka, chętnie podzielimy się naszą wiedzą, jeśli jesteście Państwo  zainteresowani włączeniem „zatyczek na smyczy „ do linii produkcyjnej  Państwa torebek i produktów.